Erkeklerin Vücut Dili
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Erkeklerin Vücut Dili

Erkeklerin vücut dili hakkında bilgi edinmek özellikle de kadınlar için oldukça önem arz etmektedir. Erkekler düşüncelerini sıklıkla dışa vurmaktan çok içe atmayı tercih ederler ve çoğunlukla kadınlar tarafından anlaşılamazlar. Etkili bir iletişim kurmak adına erkeklerin vücut dilini bilmek her zaman hayat kurtarabilir. Normal bir arkadaş olan erkeklerin vücut dilini bilmeye ihtiyaç pek yoktur. Buna hayatınızın erkeğini bulduğunuzda ya da bir hayatı sürdürmekte olduğunuz erkekler için ihtiyaç duyulmaktadır sıklıkla. Sizinle karşılaştığında sergilediği hareketler, jest ve mimikler, davranışlar, onun size karşı ne hissettiğini belirtmektedir. Sizden hoşlanıyor mu yoksa sizinle aynı ortamda bulunmak istemiyor mu? Bunu anlamanın tek bir yolu var, o da erkeklerin vücut dilini öğrenmek. Şimdi erkeklerin sizi gördüğünde ya da sizinle konuştuğunda davranışlarının ne anlama geldiğine bakalım:
 • Erkekler hoşlandıkları kadınları gördüklerinde kaşlarını yukarı aşağı doğru oynatmaya başlarlar. Bu durum tüm dünyada geçerlidir yani evrenseldir. Kaşların hareketlenmesi karşısındaki kadın için bir davettir ve ondan hoşlandığını bu şekilde istemese de belli eder. Erkeklerin vücut dilinden anlayan bir kadın için ise bunu çözmek çok da zor olmaz.
 • Karşınızdaki erkek sizinle konuşurken gözlerinize bakmanın yanında aradabir de gözlerini dudaklarınıza götürüyorsa, anlamalıyız ki sizden elektrik almaları başlamış. Hatta sizden hoşlanıyor olabilir. Bir erkek bir kadından hoşlanıyorsa dudakları farkında olmadan otomatik olarak birbirinden ayrılır, burun delikleri açılır, yaptıkları hareket ve mimikleri abartarak dikkat çekmeye çalışırlar. Kravat veya ceketini düzelten erkek, karşısındaki kadına karizmatik gözükmek istiyordur veya eğer o sırada elinde bir bardak varsa bardağı sıkar, dışarıda iseler kadın üşüdüğünde kazağını kadına verir.
 • Karşınızdaki erkek mesajlarınıza geç cevap veriyor, aramalarınız sıklıkla meşgule çevriliyorsa ve müsait olmadığını, size geri döneceğini söyleyip yine de geri dönmüyorsa bu kısaca sizi umursamadığı anlamına gelmektedir. Evde baş başayken bile başka şeylerle ilgileniyor, size her zamankinden daha az vakit ayırıyor, anlattıklarınızın bir bölümünü dinlemiyor ve göz temasından olabildiğince kaçınıyorsa bu sizinle ciddi bir ilişki kurmak istemediği anlamına geliyor. Aslında o sizden köşe bucak kaçıyor.
 • Sizinleyken sürekli elinde telefon varsa ya da başka nesnelerle sürekli oynama ihtiyacı duyuyorsa karşınızdaki erkeğin kafası büyük ihtimalle karışıktır. Onu bu karışık düşüncelerin içerisinden çekip almak da yine sizin elinizdedir.
 • Karşınızdaki erkek başını yana eğip size bakıyorsa bu size ne kadar güvendiğini göstermektedir. Aynı güveni sizden de beklediğini belli etmeye çalışmaktadırlar.
 • Erkeklerin vücut dillerine göre eğer bir erkek saçlarıyla oynayarak size bakıyorsa bu çapkın bir erkekle karşı karşıya olduğunuz anlamına gelmektedir. Eğer ona karşılık vermezseniz muhtemelen az sonra yanında başka bir kadın göreceksinizdir.
 • Beraber yürürken kabadayı gibi yürüyorsa bu sizi korumaya çalıştığı anlamına gelmektedir. Sizi sahiplenen bir erkeğin en belirleyici özelliği muhtemelen budur.
Erkeklerin vücut dili ne anlama geldiğini kavramış bir kadın, bundan sonraki hareketlerinde ve aldığı kararlarda daha emin adımlar atacaktır.

Erkeklerin Vücut Dili Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Vücut Kılları Ne İşe Yarar?

Vücut Kılları Ne İşe Yarar?

Bebeklerde Vücut Isısı

Bebeklerde Vücut Isısı

Editörün Seçtiği

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Erkek Vücudu İdeal Vücut

Erkek Vücudu İdeal Vücut

Evde Aletsiz Vücut Geliştirme

Evde Aletsiz Vücut Geliştirme

Vücutta Morarma Belirtileri ve Tedavisi

Vücutta Morarma Belirtileri ve Tedavisi

Vücut Kitle Endeksi Nedir ve Kaç Olmalıdır?

Vücut Kitle Endeksi Nedir ve Kaç Olmalıdır?

Vücut Sıcaklığının Artması

Vücut Sıcaklığının Artması

Güncel

İnsan Vücudu Organları ve Görevleri

İnsan Vücudu Organları ve Görevleri

Güncel

Vücuttaki Toksinler Nelerdir?

Vücuttaki Toksinler Nelerdir?

Güncel

Vücuttaki Kaslar Nelerdir?

Vücuttaki Kaslar Nelerdir?

Vücutta Şişlik Belirtileri ve Tedavisi

Vücutta Şişlik Belirtileri ve Tedavisi

Vücutta Şişlik; Vücutta normal olan şartlar altında alınan sıvı oranı ile atılan sıvı oranı arasında bir denge söz konusudur. Dolaşım sistemi kalpten aldığı s�[...]

Vücutta Çıkan Kırmızı Lekeler?

Vücutta Çıkan Kırmızı Lekeler?

Vücutta Çıkan Kırmızı Lekeler, ilk olarak kaşıntı şeklinde kendini ciltte gösterir. Kaşıntı olan bölgenin bir süre sonra kızarması ile kırmızı lekeler vücutta[...]

1 Ayda Vücut Geliştirme Yöntemleri

1 Ayda Vücut Geliştirme Yöntemleri

1 Ayda vücut geliştirme, Güçlü ve çarpıcı görünmek her beş şahıstan birinin isteğidir. Buradan hareketle insanlar hem görünüş hem de sağlıklarına mühim derece[...]

Vücudumuzdaki Mineraller Nelerdir?

Vücudumuzdaki Mineraller Nelerdir?

Vücudumuzdaki mineraller, insan vücudunun ihtiyacı olan minerallerin başında kalsiyum, demir, iyot, flor, fosfor, sodyum, potasyum, klor, magnezyum, kükürt, çinko bulunur. [...]

Vücut Temizliği Nedir ve Nasıl Yapılır?

Vücut Temizliği Nedir ve Nasıl Yapılır?

Vücut Temizliği: İnsan vücudunun temizliği sağlık açısından çok önemlidir. Vücut ne kadar temiz tutulursa hastalık oranı o kadar düşük olur. Temiz vücut hem dire[...]

Instagram

 • galeri1
 • galeri2
 • galeri3
 • galeri4
 • galeri5
 • galeri6