Evde Aletsiz Vücut Geliştirme
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Evde Aletsiz Vücut Geliştirme


Evde aletsiz vücut geliştirme


Evde aletsiz vücut geliştirme işlemi için evimizde bulunan imkânlar ile düzenli olarak spor yaparak vücudumuzun gelişmesine yardımcı olabiliriz. Gelişmiş ve kaslı bir vücuda sahip olmak için, spor salonuna gidemeyip de evde kaslı bir vücut sahip olmak isteyenler; elindeki imkânlarıyla vücut geliştirmeye çalışabilirler. Gerekli olan malzemelerimizi dışarıdan temin edebiliriz. Örneğin dambıl alarak; vücut geliştirmek için hareketler yapabiliriz. Bunları alacak imkânımız yoksa, evimizde olan şeylerden kullanabiliriz. Bu sebepten dolayı evde aletsiz vücut geliştirme işlemini sizlerle paylaşalım. Evde aletsiz vücut geliştirme yapmak için hiçbir alet kullanmadan kaslanıp, güçlenmek ve güzel bir görüntüye kavuşmak; herkesin elindedir. Bunun için düzenli ve istikrarlı bir şekilde her gün yaptığımız hareketleri tekrar etmemiz gerekir.


Şınav çekerek vücut geliştirme


Öncelikle evde vücut geliştirirken belli miktarlarda şınav çekerek; vücudumuzu hareketli hale getirebiliriz. Şınav vücudun klasik bir görüntüsünü değiştirirken, yağlı karın bölgelerini harekete geçirir. Her gün belli sayılar da Şınav çekmek vücudumuzun şekillenmesine büyük katkılar sağlayacaktır.

Çekilen şınavların sayısını artırır isek, bunun etkilerine daha fazla göreceğiz. Şınav sayesinde arka kol, karın, omuz, bacak kısımlarındaki kaslar hızlı bir şekilde çalışarak; vücudumuzun şekillenmesine yardımcı olacaktır.


Barfiks çekerek vücut geliştirme


Barfiks çekerek vücut şekillendirmesi bilinen en çok yapılan hareketlerin ilk sıralarında yer alır. Asma gibi kalın demirlere sahip olan yerlerde kolaylıkla yapılabilir. Kuvvet gerektiren bir spor olan barfiks gücü ölçmek için son derece önemlidir. Barfiks çekmek oldukça zor olup; vücut geliştirme için son derece önemlidir. Barfiks çekerek vücut şekillendirmeye yardımcı olabilir. Çekilmesi oldukça zordur, barfiks çekerken yanınızda bulunan bir kişiden yardım alarak işe başlayabilirsiniz. Barfiks çünkü çekimi oldukça zor bir spor şeklidir. Barfiks çekmeye çalıştığınızda alıştığınız zaman rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Bu sebepten dolayı barfiks çekmek, vücut geliştirmek için son derece etkin rol oynar. Barfiks çekerek ve bunu her gün sayısını artırarak uyguladığımız takdirde; meydana gelen değişikliği size fark edeceksiniz. Barfiks çekerek vücut şekillendirilmesi akıllara gelen ilk örnektir.


Dips Rowing yaparak vücut geliştirme

Dips yaparak vücut geliştirme yapmak için güzel bir harekettir. Bu hareketle güzel bir şekilde vücut geliştirme yapabiliriz. İki sandalyeyi karşılıklı olarak koyarak; birine ayaklarınızı, birine de elimizi koyup yapacağımız hareketin adıdır. Bu şekilde aşağı yukarı inip çıkarak güzel bir şekilde vücut geliştirme yapabiliriz. Bu hareketin sayısını günden güne artırarak; vücut şekillendirmesi yapmaya yardımcı oluruz. Güzel bir şekilde evde vücut geliştirme yaparak mükemmel bir görüntü elde ederiz.


Mekik çekerek vücut geliştirme

Mekik çekerek vücut geliştirme evde yapabileceğimiz sporlar ilk sıralarında yer alır. Mekik çekerek karında bulunan kaslarımızın hızlı bir şekilde hareket etmesini sağlarız. Vücut geliştirme hareketleri arasında çok popülerdir. Mekik çekerken sırt üstü sert bir zeminde yatarak; ayaklar birleşik, eller ensede, düz bir şekilde doğrulup yatarak, tekrar doğrulup yatarak yapılan harekettir. Mekik hareketi ile karında bulunan kaslar son derece hızlı şekilde çalışarak, ısınırlar. Böyle olunca karında bulunan fazla yağlar yakılarak, kaslanmalar meydana gelir. Evde mekik çekerek vücut geliştirmek, yapabileceğimiz en kolay hareketlerin başında gelir.


Sguat yaparak vücut geliştirme

Sguat hareketi halter olarak bilinen hareketin, halter olmadan yapılan şekildir. Sguat yaparak, sırt bölgesi dik duracak şekilde, bir yere oturacak gibi bir pozisyon verilip, kollar öne doğru uzatılarak; eğilip tekrar kalkarak yapılan hareket şeklidir. Bu hareketle vücudun birçok yerinde bulunan kaslar hareket eder ve ısınarak kas yapılarak; vücut geliştirme yapılmasıdır. Bu hareket ile vücut geliştirme işlemi gerçekleşir. Bu hareketin günlük sayısını daha çok artırarak devam edilmesi gerekir. Bu hareket sayesinde vücut geliştirme yapabiliriz.


Sopa ile twist yaparak vücut geliştirme

Bu hareketi yapmak için uzun bir sopa yardımı ile bir yapılabilecek en güzel hareketlerin başında gelir. Vücudumuzun kollar baş kısmına sopayı yerleştirerek bu hareketi gerçekleştirebiliriz. Sopa baş ve kollarımızın arasında iken vücudun en üst kısmını sağa ve sola eğilerek bu hareketiyle vücut ısınır. Bu sopa orada dururken vücudu döndürerek kaslarımızı çalıştırabiliriz. Bu hareketi yaparken ayakta ve oturarak yapabileceğimiz hareketlerin en başında gelir. Sopayla yapılacak olan bu spor vücudumuzun bölgelerini ve bacak bölgelerini çalıştırarak; kaslar hareket ettirilir. Böylelikle evde yapabileceğimiz sporlar arasında yer alır. Bu spor vücut geliştirme açısından oldukça etkilidir.

Evde Aletsiz Vücut Geliştirme Yorumları

soru

Muhammed emin

21 Ağustos 2018 Salı

Spor salonuna gitmeden evde kendi imkanlarınız ile vücut geliştirebilirsiniz. Bu yöntem ile alet kullanmadan da kas geliştirmek mümkün ola bilir. Şınav çekmek, barfiks yapmak,mekik çekmek, bir yerden destek alarak yukarı aşağı doğru vücudu çekmek ve zıplayarak evde yapabilirsiniz. Tüm bunları evde düzenli olarak ayrıca beslenmeye dikkat edilerek yapılırsa istenilen olur

Cevap yaz
cevap

Mesude

01 Eylül 2018 Cumartesi

Gelişmiş ve kaslı bir vücuda sahip olmak için, spor salonuna gidemeyip de evde kaslı bir vücut sahip olmak isteyenler; elindeki imkanlarıyla vücut geliştirmeye çalışabilirler. vde aletsiz vücut geliştirme yapmak için hiçbir alet kullanmadan kaslanıp, güçlenmek ve güzel bir görüntüye kavuşmak; herkesin elindedir. Bunların yanında sağlıklı beslenmek vücut geliştirmeye yardımcı olur.

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

İdeal Vücut Ölçüleri

İdeal Vücut Ölçüleri

Editörün Seçtiği

İlginizi Çekebilir

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Vücut Egzersizleri Nedir ve Nasıl Yapılır?

Vücut Egzersizleri Nedir ve Nasıl Yapılır?

Vücuttaki Kaslar Nelerdir?

Vücuttaki Kaslar Nelerdir?

Vücutta Kırmızı Kabarcıklar Belirtileri ve Tedavisi

Vücutta Kırmızı Kabarcıklar Belirtileri ve Tedavisi

Vücutta Çıkan Kırmızı Lekeler?

Vücutta Çıkan Kırmızı Lekeler?

Bayan Vücut Tipleri Nelerdir?

Bayan Vücut Tipleri Nelerdir?

Güncel

Vücut Biti Belirtileri ve Tedavisi

Vücut Biti Belirtileri ve Tedavisi

Güncel

Kaslı Vücut Türleri ve Özellikleri

Kaslı Vücut Türleri ve Özellikleri

Güncel

Vücutta Yara Belirtileri ve Tedavisi

Vücutta Yara Belirtileri ve Tedavisi

Vücut Tipleri Türleri ve Özellikleri

Vücut Tipleri Türleri ve Özellikleri

Vücut tipleri, İnsanlar için sınıflandırılmış üç çeşit vücut tipi vardır. Açıklamalara geçmeden önce 6 aydır spor yapıyorum çok yemek yiyorum ama bir türlü [...]

Vücut Sıkılaştırma Nasıl Yapılır?

Vücut Sıkılaştırma Nasıl Yapılır?

Vücut, fiziksel ve kimyasal yapılardan oluşan bir sistemler bütünüdür. Vücut insan sağlığının maddesel parçasıdır, insan varlığının korunması ve soyun sürekli[...]

Fitness Vücut Geliştirme Yöntemleri

Fitness Vücut Geliştirme Yöntemleri

Fitness vücut geliştirme, her insanın hayalidir sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olmak. Ancak burada önemli olan şey bu isteği gerçekleştirmek için önemli adımlar at[...]

Vücut Kremi Kullanımı

Vücut Kremi Kullanımı

Vücut kremi, vücudun dış yüzeyinin çatlak ve kuru yüzeyden kurtulmasını sağlamak için deri üzerine çeşitli ürünlerden elde edilen vücudun nem ihtiyacını karşıl[...]

Evde Aletsiz Vücut Geliştirme

Evde Aletsiz Vücut Geliştirme

Evde aletsiz vücut geliştirmeEvde aletsiz vücut geliştirme işlemi için evimizde bulunan imkânlar ile düzenli olarak spor yaparak vücudumuzun gelişmesine yardımcı olabil[...]

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6